obrazek
počítadlo.abz.cz
Domů         Servis PC         Servis telefony         Ceník         Rádce a prevence         Záruční podmínky         Kontakt

Josef Koptyš-JoKo servis PC-Váš obchodní partner od roku 2014
pro oblast Blatná, Písek, Strakonice a okolí
Servis mobilních telefonů a tabletů.

Provádíme opravy mobilních dotykových a tlačítkových telefonů a tabletů.

Máte prasklý displej či ochranné dotykové sklo?
Nefunguje Váš mobilní telefon?
Nenabíjí Váš mobilní telefon?
Nefunguje sluchátko nebo mikrofon?
Máte jiný problém s mobilním telefonem nebo tabletem?

ZAVOLEJTE NÁM.
DIAGNOSTIKA ZÁVADY JE OPĚT ZDARMA!


Technické provedení výměny dotykového skla - OCA laminace.


Lepení pomocí technologie OCA vakuové laminace

U Vašeho rozbitého telefonu můžeme vyměnit pouze poškozené krycí sklo digitizéru (dotykové vrstvy) a tím snížit náklady na opravu, ale nesnížit tím kvalitu provedné práce. Původní rozbité sklo (viz. obr. č.1) se sejme (viz. obr. č.2) pomocí speciálních nástrojů a digitizér (LCD) se vyčistí od zbytků původního lepidla. Poté se "nažehlí" nové lepidlo (viz. obr. č.3), přiloží nové ochranné sklo na digitizér a tento celek se vloží do speciálního přístroje, kde se v podtlaku přilepí krycí sklo na digitizér (LCD) panel. Poté je tento komplet vložen do tlakové komory, kde proběhne "dožehlení" Skla k LCD. Výsledkem je, že máte opět plně funkční LCD displej mobilního telefonu.

Některé telefony či tablety se nelepí tímto lepidlem, ale pouze po obvod speciální oboustannou lepící páskou. Pokud je to u originálu řešeno tímto způsobem, opravujeme stejným způsobem.

Lepení vakuovou laminací probíhá v několika krocích:

1) první krok je schodný s lepením "mokrou" cestou. Nejprve se musí odstranit prasklé sklo z LCD panelu a vyjmout LCD panel z rámu telefonu obr1.

Další postup je již odlišný:

2) na speciálním "žehličce" se na LCD panel "nažehlí" nová polarizační folie a pak vrstva OCA lepidla.

3) dále se vloží takto připravený LCD panel do rámečku k přesnému usazení nového skla na stávající LCD panel a usadí se sklo přitlačením na LCD panel obr.3 ( LCD panel, nový polarizační filtr, OCA lepidlo ve folii)

4) takto připravený LCD panel se vloží do vakuové stanice, kde se v podtlaku (cca vakuu) přitlačí dotykové sklo na LCD panel.

5) po této operaci se vloží LCD panel s nalepeným sklem do tlakové komory, kde se sklo "dolepí" na LCD panel.

6) hotový opravený LCD panel připravený k montáži do rámu telefonu.

Takto opravený panel LCD se neliší od originálního LCD panelu. Použitá technologie je stejná, jaká je použita v prvovýrobě originálu. Zůstává zachována 100% funkčnost dotyku, pohledových úhlů a hlavně sytosti, ostrostí a hloubky barev obr.2.

Technické provedení výměny dotykového skla - tekuté UV Glue.


U Vašeho rozbitého telefonu či tabletu můžeme vyměnit pouze poškozené krycí sklo digitizéru (dotykové vrstvy) a tím snížit náklady na opravu, ale nesnížit tím kvalitu provedné práce. Původní rozbité sklo (viz. obr. č.1) se sejme (viz. obr. č.2) pomocí speciálních nástrojů a digitizér se vyčistí od zbytků původního lepidla. Pak se nanese nové lepidlo (viz. obr. č.3), přiloží nové ochranné sklo na digitizér a tento celek se dá vytvrdit do speciálního vytvrzovacího přístroje. Výsledkem je, že máte opět plně funkční LCD displej mobilního telefonu.

Některé telefony či tablety se nelepí tímto lepidlem, ale pouze po obvod speciální oboustannou lepící páskou. Pokud je to u originálu řešeno tímto způsobem, opravujeme stejným způsobem.

obr. č.1 a 2: Prasklý digitizér, dotyková plocha nebo ochrnanné sklo.

obr. č.3: Prasklé sklo na Samsung S3. Zde je vidět sejmuté sklo (není na fotografii) a vyjmuté LCD s digitizérem z rámečku telefonu.

obr. č.4: Lepení nového skla. Lcd displej je vyjmut z rámu telefonu, vložen do šablony k přesnému nalepení nového krycího skla.

obr. č.5: LCD připravené k lepení a nově nalepené ochranné sklo (v tomto případě se jedná o mobilní telefony značky Samsung S3. Ostatní řady S2 S2mini, S3, S3mini, S4, S4mini, S5 a S5mini a další se opravují stejně nebo obdobně).


Jak vypadá správně opravený LCD displej.


Pokud se lepí opravený LCD displej tak, jako ve výrobě, nikde nevytéká žádné lepidlo mezi rámečkem telefonu a displejem, případně kolem dolního tlačítka. Telefon bývá cíti po lepidle zhruba týden, pak těkavé látky z lepidla vyprchají a již cítit není. Asi jako když lepíte chemoprénem.

Lepení LCD a skla probíhá v rámečku (viz obr. č.3) a veškeré přebytečné lepidlo se po lepení očistí. Před samotným lepením byl vyjmut LCD displej z rámečku telefonu (viz obr. č.2), aby bylo možné jej dokonale očistit od zbytků lepidla.

TAKTO LEPÍ LCD DISPLEJE NÁŠ SERVIS.

Jak jinak se také opravují LCD displeje.

Ti "lepší" opraváři lepí lepidlem nové sklo na LCD přímo v rámečku telefonu. Nevyndavají LCD displej, protože je to složité a hrozí velké riziko poškození. Pak nejsou schopni vytékajícímu lepidlu zamezit vtečení do spodní části telefonu kolem spodního tlačítka, kde pak lepidlo kolem tlačítka vytéká a špiní Vám ruce a sklo. Ještě horší je to na straně u sluchátka, kam také lepidlo nateče, tomu nejde vhodně zabránit, a Vy pak zesilujete hlasitost sluchátka na maximum a stejně hovor neslyšíte.

Pak jsou další "opraváři", kteří poškozené sklo seříznou, ale nelepí sklo speciálním lepidlem v celé ploše, jako je u originálu, ale lepí jej pouze po obvodu. Tím sníží kvalitu práce natolik, že sice máte nové sklo, ale barvy na LCD displeji jsou "vybledlé" a neostré, nemají sytost. Je to způsobeno právě absencí lepidla, které vyplňuje prostor mezi LCD a sklem, a přenáší ostrost a sytost barev.

Není lepší si nechat opravit telefon odborně, než ušetřit pár stokorun s tím, že výsledek se nedá již napravit.


!!!POZOR!!!.


Nenaleťte "opravářům", kteří Vám sice telefon či tablet opraví, ale nelepí nové sklo tak, jak bylo z výroby! Originální sklo je lepeno speciálním lepidlem, vytvrzovaným UV světlem, které je absolutně průhledné a které slepí obě vrstvy, tj. ochranné sklo a digitizér k sobě. Takto se z nich stane jeden celek, který je odolný stejně, jako bylo původní ochranné sklo. A hlavně, lepené sklo v celé ploše UV lepidlem má nesrovnatelně kvalitnější barvy, než když je lepené jen po obvodu.
Pokud je ochranné sklo lepeno pouze lepící páskou po obvodu, a to většinou ještě pouze obyčejnou oboustrannou lepící paskou, tak je možné, že se Vám nové sklo po čase odlepí a praskne znovu. Nebo se začne odlepovat a dostane se Vám pod něj prach, který neodstraníte jinak, než že se sklo či digitizér musí celý sejmout a opět nalepit. U těchto operací se může digitizér nenávratně poškodit a nejde použít znovu k opravě.


Upozornění.


Může se stát, že po pádu bude naprasklé LCD či digitizér, který při separaci prasklého skla také praskne, a musí se vyměnit nejen sklo, ale i digitizér či LCD. V některých je potřeba počítat i s touto alternativou.


Domů   Servis PC   Servis telefony  Ceník  Záruční podmínky   Kontakt
Copyright 2014 © jokoservispc.wz.cz, Všechna práva vyhrazena.
Design provided by JoKo servis PC